Minecraft Java ve Bedrock Edition Quick Play Desteği Aldı

Popüler sandbox oyunu Minecraft için daha önce Xbox Series X ve S oyun konsolları için farklı bir biçimde sunulan hem Java hem de Bedrock sürümlerine yeni bir özellik eklendi. Minecraft geliştiricisi Mojang bir blog yazısında Minecraft Java ve Bedrock Edition için artık Quick Play desteğinin sunulduğunu açıkladı.

Bu özellik, Minecraft oyuncularının tüm bu yükleme ve menü ekranlarından geçmek zorunda kalmadan yakın zamanda yüklenen oyun dünyalarını neredeyse anında başlatmasına olanak tanıyacak. Bu yeni eklenti, Xbox Series X ve S konsollarına yönelik, oyuncuların yakın zamanda oynanan oyunları yüklemeyi beklemeden başlatmasına olanak tanıyan Quick Resume özelliğine benziyor.

Minecraft’ta Quick Play, bir oyun dünyasına girdiğinizde ve ardından başka bir dünyaya gitmek üzere ayrıldığınızda çalışıyor. Önceki oyun dünyası, Minecraft başlatıcısındaki yeni Quick Play çubuğuna yerleştiriliyor. Yenilemek istediğinizde, Quick Play çubuğunda o oyun dünyasına tıklamanız yeterli.

Blog gönderisinde Quick Play çubuğunun girdiğiniz en yeni beş Minecraft dünyasını kaydettiği belirtiliyor. Altıncı bir dünyada oynuyorsanız bardaki en eski dünya otomatik olarak kaldırılıyor ve yerine yeni dünya yerleştiriliyor.

Şu anda Quick Play çubuğunda oyun dünyalarını manuel olarak eklemenin veya kaldırmanın bir yolu bulunmuyor. Bütün bunlar otomatik olarak yapılıyor. Quick Play oyun dünyasının tüm verileri Minecraft’ı oynadığınız cihaza yerleştiriliyor.

Özelliğin Java Edition’ın 1.20 sürümünde ve Bedrock Edition’ın 1.20.60 veya sonraki sürümlerinde varsayılan olarak açık olduğunu belirtelim. Ayrıca, Ayarlar menüsüne giderek Quick Play seçeneğini devre dışı bırakabilir ve ardından Hızlı Oynat bölümüne gidebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir