Memleket Partisi’nde toplu istifa depremi! Kararı WhatsApp grubundan ilettiler!

Edirne’de Memleket Partisi milletvekili adayları, sıralama yapılırken adaletsiz davranıldığını öne sürerek milletvekili adaylıklarından ayrıldıklarını açıkladı.

İkinci sıradan aday gösterilen ve öncesinde CHP’ye yönelik zehir zemberek sözleriyle akıllarda kalan Oktay Bozkurt, el yazısıyla yazdığı yazıyı partinin mesajlaşma grubuna göndererek adaylıktan çekildiğini açıkladı.

İSTİFA DİLEKÇESİNİ WHATSAPP GRUBUNDAN YOLLADI

Memleket Partisi Edirne İl Başkanlığından istifa ederek milletvekili aday adayı olan ve 28. dönem Edirne 2. sıra milletvekili adayı listesinde yerini alan Bozkurt, “Memleket Partisi Genel Merkezi’ne, özel sebeplerimden dolayı 28. dönem Edirne milletvekili adaylığımdan çekiliyorum. Gereğinin bilgilerinize arz ederim” yazılı 10 Nisan 2023 tarihli bir dilekçeyi kendi el yazısı ve imzası ile hazırlayarak, partililerin yer aldığı WhatsApp grubuna gönderdi.

TOPLAMDA 3 MİLLETVEKİLİ ADAYI İSTİFA ETTİ

Aday, Bozkurt’un ardından 3. sıra adayı Sami Çakırlar da el yazısı ve imzası ile yazdığı, “Gördüğüm lüzum gereği 28. dönem Edirne 3. sıra milletvekilliği adaylığımdan geri çekiliyorum. Gereğini bilgilerinize arz ederim” ifadelerinin bulunduğu dilekçesini paylaştı. Çakırların ardından ise 4. sıra adayı Şeydanur Akça, “Gördüğüm lüzum gereği 28. dönem Edirne 4. sıra milletvekilliği adaylığımdan geri çekiliyorum. Gereğini bilgilerinize arz ederim” ifadelerinin yer aldığı ayrılık dilekçesini paylaştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*