Apple’ın popüler dizisi Severance’ta ortalık karıştı… 2. sezon neden gecikti?

Şubat 2022’de izleyicileriyle buluşan ve yapımcıları arasında ünlü oyuncu Ben Stiller’ı bulunduran Severance, adeta geçtiğimiz yıla damga vuran yapımlardan biri haline geldi. Ancak diziye verilen ara hayranları endişelendiriyor.

Son olarak da Emmy adayı dramanın ikinci sezonunun, dizinin yardımcı yapımcıları Dan Erickson ve Mark Friedman arasındaki anlaşmazlık nedeniyle geciktiği, hatta iptal olmakla karşı karşıya kaldığı haberleri çıktı. Bu haberler üzerine nihayet Ben Stiller’dan net bir açıklama geldi.

Haberlere göre; Erickson ve Friedman, daha ilk sezon başlamadan birbirlerinden nefret etmeye başladılar. Friedman’ın ikinci sezon öncesinde ayrılmayı planladı, ancak Friedman ile 2014’te Müzede Bir Gece’de çalışan Ben Stiller, Friedman’ı geri dönmeye ikna etti.

Tüm bu haberlerin üzerine dizinin ikinci sezon bütçesini de aştığı haberleri çıkınca hayranların endişeleri iyice arttı ve merakla beklenen ikinci sezonun iptal edilip edilmeyeceği konuşulmaya başlandı.

Apple TV+ temsilcileri bir süredir yorum yapmaktan kaçınırken dizi ekibine yakın bir kaynak, her şeyin programa uygun bir şekilde devam ettiğini, ikinci sezonun bütçesinin birinci sezon ile aynı olduğunu söyledi.

Ayrıca dizinin yapımcıları arasında yer alan Stiller da çıkan söylentilere cevap vererek hedeflerinin planlanan yayın tarihine yetişmek olduğunu söyledi.

Şubat 2022’de yayınlanan Severance; çalışanları, hafızalarını iş ve özel yaşamları arasında bölen bir prosedürden geçiren biyoteknoloji şirketi Lumon Industries’in iç işleyişini konu alıyor. İlk sezonuyla 14 Emmy Ödülü adaylığı ve iki galibiyet elde eden dizide; Patricia Arquette, Adam Scott, Britt Lower, Zach Cherry, John Turturro ve Christopher Walken rol alıyor.

İkinci sezonda ise Gwendoline Christie, John Noble, Alia Shawkat, Merritt Wever, Bob Balaban, Robby Benson, Ólafur Darri Ólafsson ve Stefano Carannante kadroya katıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*